Madeni Yağ Nedir

Madeni Yağ Nedir

MADENİ YAĞ, Başlıca petrol, taşkömürü ve linyitin damıtılması ile, kömürden akaryakıt üretilmesi (sıvılaştırılması) sırasında elde edilen yağ.


Madeni yağ ürünlerini web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.

Otomotiv Nedir ?

Motorlu taşıt yapımıyla uğraşan endüstri koluna ”Otomotiv” denir. Otomotiv sektörü genel olarak, karayolu taşıt araçları ,binek otomobili, otobüs, midibüs, minibüs, çekici, kamyon ve traktör ile bu araçların imalatında kullanılan parçaları imal eden bir sanayi dalıdır.

otomotiv

Otomotiv sanayi bir ülke ekonomisine genellikle kabul edilmiş görüşlere göre istihdam, muhtelif vergi cinsleri yaratılmasına, sahalar açma ile en büyük sektörlerden biri olma ve alt sektöre yön verdiği için lokomotif sektör de denilebilmektedir. Otomotiv sanayi Ülkemizde üretim yapan fakat bunu bizim olmayan markalar için gerçekleşirken hala bir Türk markası üretmeyi ne hedef edinmiş ne de başarmış olarak karşımızda durmazdı.

Otomotiv sanayii yan sanayinde ise özellikle lastik, jant ve akü gibi otomotiv sanayii olmazsa olmazlarından dünya piyasalarında da oldukça tanınmış markalar olarak ortaya çıkmaktadır. Otomotiv sanayinin bu kadar ileri teknoloji kullanan bir sanayi yaratması bile fason olarak yaptığımız bir çok üretimi teşvik etmiş ve ileriye gitmesine yol açmıştır.

Kozmetik Nedir ?

Deri bilindiği üzere organizmayı dış etkenlere karşı koruyan, bunun yanısıra sıvı ve ısı dengesini sağlayan, sekretuvar (salgı yapan), duysal ve immünolojik pekçok işlevi olan kompleks bir organdır. Şüphesiz bu çok sayıda işlevlerin dışında yumuşak, temiz ve pürüzsüz görünümü ile estetik açıdan da büyük önem taşır.

Kozmetik ürünlerini web sitemizden online satın alabilirsiniz.

Fiziksel görünümün herkes için önemli olduğu, hoş ve güzel görünümün insanların kendini daha iyi hissetmelerini sağladığı bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarak dermatologlar da deriyi sadece bir organ olarak görmemekte, estetik yönünü de çok iyi değerlendirmektedirler. Derinin bu yönüyle ilgilenen kozmetoloji bilim dalı da dermatolojinin yan dallarından birini oluşturmakta ve giderek önem kazanmaktadır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s